Otsi lõpetajat:

Lavastus “In memoriam Bellingshausen”

Joel Väli

.

Stsenograafia BA

.

.

Ruumiinstallatsioon lavastusest

Video 3min

Heli Teizo Matsumura- Air of Prayer for seventeen/String Koto Solo/1984

.

.

.

.

Väidetav rünnak leidis aset 9. oktoobril 2018 Bellingshauseni jaamas.
Ma pole kunagi kohanud hulluks läinud pingviini. Nad ei peksa pead vastu kivi. Nad ei terroriseeri. Pingviin ei käi sulle või teistele ajudele. Pingviinid on rahumeelsed oma suurepäraselt struktureeritud rütmis, mis hoiab neil hulluks minemast. Emased munevad, isased jäävad munasid soojendama. Emased lähevad merre. Seejärel naasevad ja kasvatavad lapsi. Isased lähevad merre jne.
Nad liiguvad koloonia ja mere vahel. Kolooniasse ning merre. Lapsed sünnivad rutiini. Nad ei loo uut. Sünnivad järgmised, kes samuti ei loo. Keegi ei tea täpselt miks see juhtub, aga mõnikord jalutab pingviin üksi mandri suunas, hüvasti jätmata, lõputute jäiste kõrbete ja mägede poole. Kaugele veest ja kolooniast. Kaugele oma pesitsuspaigast.
Väike must täpp valge avaruse taustal. 80 kilomeetrit oma igapäevaselt kursilt kõrval. Jalutab kindlasse hukatusse. Libiseb kõhuli kindla surma poole.
Tundub ebatõenäoline, et nad lihtsalt hetkeks kaotavad orientiiri kuna kui pingviin kolooniasse tagasi tuua, hakkab ta peatselt ikka ei-kuhugi jalutama.

.

.

.

.

Kunstnik-lavastaja: Joel Väli 

Dramaturg: Andreas Kübar

Valguskunstnik: Leon Augustin Allik

Muusikaline konsultant: Markus Robam

Produtsent: Egert Kadastu

Osades:

Ursel Tilk (Eesti Draamateater) ja Markus Truup

.

.

Lavastuse dokumentatsioon.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga