Otsi lõpetajat:

    Anna Aurelia Minev

  • Sisearhitektuur
  • BA
  • KOIKU
  • Juhendaja: Ville Lausmäe

KOIKU on magamisboks Tallinna avalikus ruumis, mis pakub ajutist ja turvalist peavarju. Peamine soov on pakkuda lisavõimalust sundolukorrale ning leevendada Sotsiaaltöö Keskuse öömajadele langevat survet.
“Kodutud Tallinnas 2020” alusel on pealinnas 82 kodutut, kuid öömajades vaid 60 voodikohta. Seetõttu on talvisel perioodil keskused ülekoormatud ning paljud ei saa ega soovi öömajadesse minna. KOIKU pilootprojekti käigus paigaldatakse Tallinnasse 22 magamisboksi, paari kaupa eri linnaosadesse. Arhitektuurselt ilmestavad boksid linnaruumi oma diagonaalselt nurgelise fassaadiga. Boksid pakuvad talvel sooja ja suvel jahedust, on valgusküllased ja avarad. Seest on need kompaktsed ja lihtsasti kasutatavad.
Kuna linnakeskkond on pidevas muutumises, saab vajadusel magamisbokse tänu oma väikesele mahule lihtsasti transportida. KOIKU ühendub linnavõrku, mis tagab sise- ja välivalgustuse, voolupesad ning põrandakütte.
Kuigi KOIKU prioriteet on leevendada kodutute probleemi, saavad magamisbokse kasutada kõik vajajad, kes leiavad end ootamatust olukorrast. Kasutust reguleerib vastav lukusüsteem.