Otsi lõpetajat:

    Kadri Räis

  • Keraamika
  • BA
  • Las ma juhatan sind kohale
  • Juhendaja: Laura Põld
  • Multimeedia installatsioon

Eksides meeled teravnevad, kuid selgus asendub segadusega. Tekib ärevus ja hirm, kuid samuti ootus, et iga hetk jõutakse tuttavasse paika. Kohale jõudmise lootus.

Teos tõukub kohati täiesti vastandlikest ruumikogemustest, mida mulle pakkus Veneetsias ja Islandil veedetud aeg. Võõras keskkonnas kohanedes hakkas mind huvitama eksimise nähtus. Kogedes eksinuna olukorda, kus õiget teed otsides jõudsin tagasi alguspunkti, sain kinnitust varem müüdina tundunud teadmisest, et eksinud inimene hakkab enese teadmata ringselt liikuma. See inspireeris mind looma keraamilisi ringivariatsioone. Esimesed treitud vormid tegin Reykjavikis praktikal, mille pimedaid päevi iseloomustas potikedra taga istudes tarbenõude väikeseeriatena tootmine. Keraamilised objektid oma mänguliste variatsioonidega on asetatud vaikselt pöörlevatele treiratastele, kus need oma ühetaolisuses ringluses jäljendavad eksinu liikumist. 

Installatsiooni teiseks osaks on projektsioon, kus olen reisidelt kogutud videoklipid monteerinud laienevalt ja ahenevalt vahelduvateks keskkondadeks. Mälestused Islandi lõputuna tundunud maanteelõikudest ja avaratest vaadetest on põimitud Veneetsia tänavavõrgustiku leitsakuga ning kodukandi metsadega.

Teksti luges Ave Eiland