Otsi lõpetajat:

    Valdek Laur

  • Ehte- ja sepakunst
  • BA
  • Mehelikkuse kosmeetika
  • Juhendaja: Piret Hirv, Eve Margus, Nils Hint, Urmas Lüüs

Mehelikkuse kosmeetika

Kaasaegses maailmas on mehelikkus muutunud kosmeetiliseks karikatuuriks. Õigel mehel on palju raha, kallid autod, villa Hispaanias (või vähemalt mõis Läänemaal), korras tuba, maitsetud kuldketid ja klotserid, kuuspakk ning kuulekas naine. Õige mees ei küsi, vaid ütleb. Õige mees mõtleb oma peaga ning teab kuidas asjad on – ta ei pea õppima, kontrollima või üle küsima. Ja õiget meest ei kõiguta see, kui oma eesmärkideni jõudmiseks tuleb ronida kasvõi üle laipade.

Kuid mida peavad tegema kõik teised, kes maskuliinsuse ideaalile ei vasta? Kui mulle ei meeldi lahendada vaidlusi rusikate abil, kui ma ei oska raha teenida, kui naine haugub vastu ning nõelakartus välistab isegi tätoveeringute tegemise? Kui mul pole võimalik ennast teostada läbi mehelikkuse kosmeetika, kas ma siis olen üldse õige mees? Kas minu pääseteeks võib olla meie esivanemate uskumused maagilisest omaduste ülekandumisest? Kui ma teen endale Andrew Tate’i või Joe Rogani väärilise regaalia, kas ma muutun sellest mehelikumaks? Kui ma söön ära Jordan Petersoni või Mihkel Kunnuse munad, kas mul oleks lootust saada meheks?

Lõplikud tööd on pronksi ja alumiiniumisse valatud pullimunad, kus olen kasutatud nii orgaanilisest objektist liivavormi võtmist, skaneeritud ja prinditud objektis liivavormi abil valamist kui ka käsitsi digitaaltööriistade abil mudeldatud vormi valamist.

Pronks, alumiinium.

Juhendajad: Eve Margus, Piret Hirv, Nils Hint, Urmas Lüüs

Modell: Magnar Marmor. Foto: Valdek Laur
Modell: Magnar Marmor. Foto: Valdek Laur