Otsi lõpetajat:

Department: Graafiline disain (BA)

Steven Pikas

CAPTCHA, ehk inglise keeles “Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart”, on internetis esinev test, mille eesmärgiks on eristada inimesi robotitest. Seda testi lahendatakse päevas kuni 200 miljonit korda üle maailma ning see on olnud üks olulisemaid turvameetmeid takistamaks pahatahtlikke roboteid. Minu film toob esile, kuidas erinevaid CAPTCHA liike on kasutatud …

Erik Risto Merisalu

Viimastel aastatel olen aktiivselt tegev olnud ehtekunstnikuna. Kui mõni ehe on valmis, siis annan selle kliendile. Tihti juhtub, et ma ei näe seda tööd enam kunagi. Kuna mul ei ole võimalik koostada oma töödest füüsilist arhiivi, otsustasin teha selle raamatu kujul. See on trükis, mis kogub kokku minu tööd, mõtted, esteetika ja inspiratsiooni. Raamatu esimene …

Saara Kuum

Installatsioon “Intsident” on fragmenteeritud tõlgendus urbanistlikust ruumist. Inspiratsiooni on võetud inimtekkelistest pindadest, näiteks läbisegi graffitiga kaetud pinnad või mitmeid kordi üle kleebitud plakatiseinad, mida iseloomustab mitmekihilisus, külluslikkus, juhuslikkus ning visuaalne liialdus. Need on kordineerimata “teosed”, mida inimesed on enese teadmata aja jooksul loonud, lisades olemasolevale juurde midagi uut. Tegemist on peidetud kollektiivse identiteediga, mille erinevaid …

Magnus Harjak

Sünesteesia on psüühiline nähtus, mille käigus ühe meele aisting viib kogemuseni teises meeles. See on sensoorne segunemine, kus hägustuvad piirid tajutavas infoväljas. Kuuldav muutub nähtavaks, nähtav tuntavaks, tuntav kuuldavaks.  “Meelte süntees” koosneb fragmentidest, mille visuaalsed ja auditoorsed komponendid on loodud minu isiklike assotsiatiivsete sünesteetiliste tajude järgi. Helid on visuaalsete keskkondade teisendus ja visuaalid helide abstraktsioonid …

Karl Kevad

Karažaavia Demokraatlik Rahvavabariik on fiktiivne Nõukogude Liidu järgne riik Kaspia mere põhjarannikul. Projekt on nii alternatiivajaloo jutustus, maailma ehitamise harjutus (ingl k worldbuilding) ja eksperiment legitiimsuse loomisest. Rakendades ühise visuaalse identiteediga graafilise disaini elemente nagu lippe, kaarte, kupüüre, ümber kohandatud fotograafiat ja tehisintellektiga genereeritud pilte, näitlikustab projekt, kui veenvalt saab autentse visuaalse identiteedi läbi libariike …

Elisabeth Järve

“The Place Behind the Hill” deals with the emotional and experiential connection between a person and a place, which has developed over time. The work focuses on my own personal relationship with my home area in Mustamäe and in turn highlights the conflicting feelings that arise while living in this environment. This is my interpretation …

Katariina Kesküla

Teos ”Vaikelus” koosneb ruumiliste mälestuste kogumist jutustades loo rituaalsest pidutsemisest. Väga paljudele inimestele on elu rasketel hetkedel väljas pidudel käimine ainuke vorm stabiilsusest, vabadustundest, kuuluvusest ja teiste toest. Antud teos ei oma kindlat peategelest ning pakub vaatajale võimaluse läbi oma silmade kogeda peoõhtut hommikusest sättimisest kuni järgmisel varajasel hommikutunnil koju naasmiseni. Lõbusa meeleolu taga peituvad …