Markus Sirg
Porftoolio
Porftoolio
Helisummutavad paneelid mõeldud kasutamiseks inimeste kodudes, kus esineb palju akustilisi probleeme, millele ei pöörata piisavalt tähelepanu. Idee on inspireeritud puukoore mustrist ja tekstuurist. Seinapaneelid on kui maal, mõjudes dekoratiivselt ning muutes minimalistlikke interjööre huvitavamaks, parandades see läbi akustilisi probleeme. Ideevälgatusest said alguse katsetused toidust loodud materjalidega. Toit seetõttu, sest see on lihtsasti kättesaadav. Parimaks lahenduseks …
Objekt:metallist raam, kangas, Led–riba, ventilaator Raam: 1 × 1 m | Installatsiooni kõrgus: 2,9 m | Kanga kõrgus: 2,6 m EKA TASE’23 näitusel ruum A301 – kolmas korrus Videos näitan kohti, kus ma tunnen end meditatiivses seisundis. Näitusel ruumis A301 saab kuulata helisid, mis on salvestatud nendes kohtades, mis on tutvustavas videos.
Materjali audiitori metoodikaJuhendaja: Ville Lausmäe Kui hoone lammutatakse siis ta ei kao siit maailmast, temast saab enamasti pinnatäide või läheb põletisse. Aga tegelikult on võimalik kaardistada, demonteerida, sertifitseerida, taasväärtustada. Ma ei proovigi oma projektiga luua midagi uut siin maailmas, pigem juhin tählepanu olulisele ja mis mind huvitab. Toon mängu sellise ametikoha nagu materjali audiitor ja …
Mida tähendab sulle kodu? Millest on tehtud su koduseinad? Kus need on käinud? Meie ajastu üheks suurimaks väljakutseks inimestele on ränne, oma kodu selja taha jätmine ja uuega kohanemine. Seinade uuesti üles ehitamine. Olgu see siis kliimaränne, sõjakoldest pääsemine, poliitilised põhjused või tänapäevane nomaadielustiil, mis tingib pidevat elukoha vahetust. Liikumise ja ümberkohastumise mugandamiseks tuleks ruumide …
Nägemine, kuulmine, kompimine, haistmine ja maitsmine on meeled, mis annavad võimaluse kogeda keskkonda sellisena nagu retseptorrakudinformatsiooni meeleelunditele vahendavad. Füüsikalisi stiimuleid, mis muutuvad närviimpulssideks, saab mõjutada ja elavdada teadliku ruumiloome abil, mis on kooskõlas inimeste kõige primitiivsemate aistingutega.Disainerina on mu peamiseks huviks luua ruumi, mis toetab, aktiveerib ja arendab kasutajat.Projekti käigus disainisin ruumikogemust toetava helilahenduse, mis …
KOIKU on magamisboks Tallinna avalikus ruumis, mis pakub ajutist ja turvalist peavarju. Peamine soov on pakkuda lisavõimalust sundolukorrale ning leevendada Sotsiaaltöö Keskuse öömajadele langevat survet.“Kodutud Tallinnas 2020” alusel on pealinnas 82 kodutut, kuid öömajades vaid 60 voodikohta. Seetõttu on talvisel perioodil keskused ülekoormatud ning paljud ei saa ega soovi öömajadesse minna. KOIKU pilootprojekti käigus paigaldatakse …
Töö eesmärk oli analüüsida avalikus ruumis asuvaid objekte, nende omadusi ja kasutamist. Erinevates ruumides tehtud analüüsid viisid põnevate järeldusteni mis suunasid edasist töökäiku. Kõige huvitavamaks avastuseks oli post kui privaatsuse pakkuja ning kuidas linnaruumis postide abil luua paremat keskkonda. Töö lõpptulemuseks on eelnevat uurimustööd arvesse võttes disainitud post, mis on suunatud inimestele mõttega pakkuda privaatsust, …
Vimka on laud, mis sai kujundatud eeskätt autori enda kodu jaoks. 1200mm läbimõõduga söögilaud on inspireeritud 1930. aastatel toodetud EW-aegsetest funkstiilis laudadest. Nendel laudadel on oma spetsiifiline visuaalne identiteet, nad on tuttavad ja usaldusväärsed objektid, mis siiani paljusid eestlasi nende kodudes tänuväärselt teenivad. Vimka kujunduslik taotlus on neid väärtuseid säilitada, tuues aga sisse paar uut …